TANJU ÖZCAN'IN ÇIKIŞI YABANCI ÖĞRENCİ SAYISINDA AZALMAYA MI NEDEN OLDU?

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yabancı uyruklularla ilgili çıkışının Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak isteyen yabancı uyruklu öğrenci sayısında azalmaya yol açtığını öne sürdü.

TANJU ÖZCAN'IN ÇIKIŞI YABANCI ÖĞRENCİ SAYISINDA AZALMAYA MI NEDEN OLDU?
9 Eylül 2021

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, parti binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Başkan Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yabancı uyruklularla ilgili yaptığı ve epey bir  gündem olan açıklamaları nedeniyle Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesine kayıt yaptırmak isteyen yabancı uyruklu öğrenci sayısında önemli oranda azalma olduğunu iddia etti.

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, parti binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yüklendi. Başkan Özcan’ın geçtiğimiz günlerde söylediği ve Türkiye’nin gündeminde yer alan yabancı uyruklularla ilgili yaptığı söylemleri yüzünden Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesine kayıt yaptırmak isteyen yabancı uyruklu öğrenci sayısının azaldığını belirten Ak Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Türkiye gündeminde Bolu olarak sürekli kötü şekilde yer aldıklarını belirtti.

ÜNİVERSİTEYE KAYIT YAPTIRAN YABANCI ÖĞRENCİ SAYISI 300’ÜN ALTINA DÜŞTÜ

Bir araştırma şirketi tarafından yapılan ve Tanju Özcan'ın en başarılı belediye başkanı ilan edildiği anketin Başkan Özcan’ın yaptıklarının üstünü örtmeyeceğini belirten Başkan Güner, “Bir şey olduğunda biz ulusal basında büyükşehirlerimizden daha fazla konuşuluyoruz. Burada birde maalesef iyi konuşulmuyoruz. Bir tarafta ırkçı söylemler, bir tarafta faşist söylemlerle konuşuluyoruz. Bir tarafta kötü esprilerle gündeme geliyoruz.  Şahin K.’nın ismi konuşuluyor Bolu Belediye Meclisinde! Böyle bir şey olabilir mi? Türkiye gündeminde hep böyle konuşuluyoruz. Nerede kaldı Abant’ımız, Gölcüğümüz, doğamız. Nerde kaldı 40 bine yakın öğrencimiz. Nasıl gönderecek bu çocukları anneleri babaları Bolu’ya. Bizim üniversitemize müracaat eden yabancı öğrencilerin sayısı pandemi öncesinde 800 civarındaydı. Başkan Özcan’ın ırkçı söylemleri yüzünden bu sene bu öğrenci sayısı 300’ü bulmamış. Bunlar üzücü şeyler. Meclis toplantısında konuşmasında, ‘Bu konuyu köpürttünüz’ diyor. Biz yapmıyoruz bunu sen kendin yaptın. İstediğin oldu. Olan Bolu’ya oldu. Sözde yapılan anket, Özcan'ın yaptıklarının üstünü örtmez” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir