Türk Kızılay Bolu Şubesi, depremzede çocukların yüzünü güldürdü

Türk Kızılay Bolu Şubesi gönüllüleri, 6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay’da depremzede öğrencilere Kurban Bayramı öncesi kıyafet dağıttı.

Türk Kızılay Bolu Şubesi, depremzede çocukların yüzünü güldürdü
3 Haziran 2024

Türk Kızılay Bolu Şubesi, geçen yıl 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden en çok etkilenen Hatay’ı hiç yalnız bırakmadı. Depremden sonra bölgede insanların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapan Türk Kızılay Bolu Şubesi, Kurban Bayramı öncesi depremzedeleri yine yalnız bırakmadı.
Kızılay gönüllüleri hafta sonu Hatay’a giderek, Altınözü ilçesinde Büyükburç Anaokulu , Büyükburç İlkokulu ve Kurtmezrası İlkokulu’nda depremzede öğrencilere kıyafet dağıttı. Gönüllüler, hayırseverlerin destekleriyle sağlanan kıyafetleri teslim ederek, bayram öncesi öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Türk Kızılay Bolu Şubesi, Hatay Şubesi tarafından Saklıköy mevkiinde depremde ebeveyn kaybı yaşamış çocuklar için düzenlenen kahvaltı etkinliğine de katıldı. Gönüllüler, yine hayırseverlerin desteğiyle, büyük felakette anne ve babalarını kaybeden çocuklara nakdi destekte bulundu. Gönüllüler ayrıca çocuklarla çeşitli oyunlar oynayarak, onların yüzünü güldürmeye çalıştı.

Türk Kızılay Bolu Şubesi Başkan Yardımcısı Tuğba Ulusoy, depremi yaşayan bir kent olarak 6 Şubat’tan bu yana depremzedeleri yalnız bırakmamaya çalıştıklarını söyleyerek, “6 Şubattan bu yana bir elimiz,ayağımız ve yüreğimiz hep deprem bölgesinde oldu.Bayram öncesi Hatay’ı ziyaret ettik ve çocuklarımızla bir araya geldik.Depremde ebeveyn kaybı yaşamış çocuklarımızın yüzünü bir nebze de olsa güldürmek istedik. Bundan sonra da elimizden geldiği kadar bölgeye desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir