NEET BATI KARADENİZ ÇALIŞTAYI SONLANDI

NEET BATI KARADENİZ ÇALIŞTAYI SONLANDI
4 Temmuz 2024


Karadeniz bölgesindeki NEET’lerle Yerel Gençlik Politikaları Diyaloğu projesinde 3 gün süren Batı Karadeniz Bölgesi Çalıştayı tamamlandı.

Karpalas Otel'de gerçekleştirilen çalıştaya, 15-29 yaş arası istihdamda, eğitimde veya öğretimde olmayan (NEET) 20 genç katıldı. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Ordu Gençlik Merkezi ve Trabzon Gençlik Spor Kulübü Derneği ortaklığında yürütülen projede, ilk gün proje tanıtımı ve bilgilendirme sunumları yapıldı.

Çalıştayın Bolu’da gerçekleştirilen 2. gününde ise iki farklı oturum düzenlendi. İlk oturumda, katılımcılar NEET gençlerin karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerileri belirlendi. İkinci oturumda ise, belirlenen sorun ve öneriler karar vericilerle paylaşıldı. Çalıştayın sonunda elde edilen veriler ve çözüm önerileri tüm katılımcılarla değerlemdirildi. Günün sonunda, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Proje Ofisi çalışanları, ESC ve Erasmus+ projeleri hakkında bilgilendirme sunumları yaptılar.

Çalıştayın son gününde "Son Değerlendirme: NEET Nedir?" oturumu, sertifika töreni ve kapanış konuşmaları gerçekleştirildi. Karadeniz bölgesindeki illerden gelen katılımcılar, Bolu şehir turunun ardından etkinliği sonlandırarak Bolu’dan ayrıldılar.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir