İŞTEN ÇIKARMA KORKUSU YOK! DEMİRKOL BELEDİYE ÇALIŞANLARINA SÖZ VERDİ

İŞTEN ÇIKARMA KORKUSU YOK! DEMİRKOL BELEDİYE ÇALIŞANLARINA SÖZ VERDİ
20 Mart 2024

 

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol Bolu Belediyesi personellerini ziyareti sonrası yaptığı açıklamada bütün belediye çalışanlarına söz verdiğini belirtti ve, “Hepsinin rızkı, konforu ve huzuru bize emanettir. Hiçbirisinin iş kaygısı, huzur kaygısı ve konfor kaygısı olmasın.” dedi.

31 Mart yerel seçim çalışmalarını dur durak bilmeden sürdüren AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Bolu Belediyesi personellerini ziyaretinde, tüm çalışanlara içeride var olan bütün personelin çalışmaya devam edeceğinin sözünü verdi.

“Bizim gözümüzde ne kadar kıymetli olduklarını, ne kadar değerli olduklarını ifade ettim”

Sağlık Müdürlüğü görevinde iken nasıl ekipçe çalışıp başarıyı yakaladılarsa Bolu Belediyesinde de ekip ruhu ile çalışacaklarını belirten Demirkol, “Belediye ziyaretimde çok güzel karşılandım. Belediyedeki bütün kardeşlerimize hem başarılar diledim hem de bugüne kadar vermiş oldukları emekler için teşekkür ettim. Onların bizim gözümüzde ne kadar kıymetli olduklarını, ne kadar değerli olduklarını ifade ettim. Orada da herkesin içerisinde bütün gruplarda sözümüzü verdik. Burada da vermiş olalım. Hepsinin rızkı, konforu ve huzuru bize emanettir. Hiçbirisinin iş kaygısı, huzur kaygısı ve konfor kaygısı olmasın. Ben kendilerine de bunun sözünü orada verdim şimdide veriyorum.” ifadelerini kullandı.  

“Başarıyı bütün sağlık çalışanlarına mal etmiş bir yöneticiyim”

Başarıyı hiçbir zaman kendine mal etmediğinin altını çizen Demirkol, “Sağlık Müdürlüğündeki bu kıymetli başarılarımızı güvenlik görevlilerimizden, doktorumuza, hemşiremizden, temizlik görevlilerimize kadar, yine ATT'mize, röntgen teknisyenimize, radyoloji teknisyenimize kadar herkese mal etmiş bir yöneticiyim. Sağlık Müdürlüğündeki yönetici arkadaşlarımla beraber, hastanelerdeki çalışanlarımızla beraber müthiş bir başarıyı beraberce yakaladık. Bu da onların doğum günlerini unutmamakla, cenazelerinde yanlarında olmakla, düğünlerine gidip katılmakla, sevinçlerini paylaşmakla mümkün. Bir sıkıntı olduğunda ben Muhammed Hocama ulaşabilirim düşüncesi, ulaşılabilir olmak bizim için son derece önemli. Bu her zaman Sağlık Müdürlüğü'nde değerli arkadaşlarımıza ciddi bir güç vermişti. Kendilerine de belediyede böyle bir ortamı hayal ettiğim, bunun heyecanını yaşadığımı ifade ettim. En ufak bir endişe duymamaları gerektiğini söyledim.” şeklinde konuştu.

“Biz kimsenin rızkına mani olamayız, kimsenin ekmeğini engelleyemeyiz”


         Rızkın Allah'tan geldiğini ve kimsenin rızka mani olamayacağını vurgulayan Demirkol, “Bir insanın da rızkıyla ilgili siyasi düşüncesi, inanışı, davranışı, ondan dolayısıyla bulunduğu yer bizi ilgilendirmez. Örnek veriyorum, benden önce İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımız, başka İl Sağlık Müdürlerimizle veya başhekimlikte başka başhekimlerle çalışmış arkadaşlarımız vardı. O dönemlerde en güçlü olan insanlar benim dönemimde de en güçlü oldular. Çünkü iyi çalışıyorlar. Ben onun adamı, bunun adamın yaftasını kesinlikle hiçbir kimse için kabul etmem. O yüzden de şimdiki belediye başkanıyla düzgün, liyakat ölçüsünde güzel çalışan, onun birebir çalışma arkadaşı olan bir kişi yarın benim de çalışma arkadaşım olabilir. Belki en yakın çalışma arkadaşım olabilir. Hepsi belediyede çalışmaya devam edecek.
Arkadaşlarımıza da her fırsatta Sağlık Müdürlüğünde de söyledim, burada da söylüyorum. Biz kimsenin rızkına mani olamayız. Hiç kimsenin ekmeğini engelleyemeyiz. Bu çok büyük bir kul hakkıdır. Bu günahı ne kıldığın namaz kurtarır, ne tuttuğun oruç bunu kurtarır. O sebeple de ben hepsine bu konuda sözümü verdim.
Buradan da o sözü bir kez daha kayıtlara geçmiş olun. Biz, bizim projelerimize adam yetmez diyoruz.” diye konuştu.

“Koskoca belediye bu kadar projeyi adam değişikliğiyle kaldıramaz”

 “İçeride var olan bütün personelin çalışmaya devam edeceğini belirten Demirkol, liyakat ölçüsüyle alımların devam edeceğini şu sözlerle kaydetti;

“Bizim projelerimize göre adam gerekirse de liyakat ölçüsüyle alınacak. Ve belediye içindeki yerleştirmeler de yine liyakat içerisinde olacak. Yani bir yerin sorumlusu, liyakat ölçüsünde olacak. Bir yerin sorumlusunun oradaki personel tarafından liyakatli ve olmaması demek, oradaki bütün verimi düşürür. Biz o sebeple de liyakat ölçüsünde atamalarımızı yapacağız. Var olan liyakatli atamalarımız yönetici anlamında söylüyorum aynen devam edecek.
Koskoca belediye bu kadar projeyi adam değişikliğiyle kaldıramaz. O yüzden biz adam değiştirmeyeceğiz, liyakatli devam edeceğiz. Herkesin de rızkına kefiliz ve onlar bize emanet.”
 

 

 

1 yorum yapılmış

  • Solcu21 Mart 2024 - 12:45
    Sayın hocam biz büyük bir aileyiz. Aslında şimdiye kadar hiç ak Parti’ye oy vermedik ama şahsınıza bu sefer oy vereceğiz Ak Parti yi ise hiç sevmeyiz.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir