300 FIRINCI HİJYEN EĞİTİMİNDE BULUŞTU

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında; Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işletmelerde çalışan personele yönelik hijyen eğitimi düzenlendi.

300 FIRINCI HİJYEN EĞİTİMİNDE BULUŞTU
7 Aralık 2023

Toplantıya Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Koordinatörü Kenan Kalk, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Serhan Şimşek, Bolu Lokantacılar Odası Başkanı Murat Abak, teknik personel ve yaklaşık 300 kişinin katılımı ile düzenlenen eğitim kapsamında fırınlarımızda çalışan personele;

- Ekmek ve ekmek çeşitleri tebliği,

- Temel gıda hijyeni,

- Gıdalarda zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar,

- Personel, İşyeri ve ekipman hijyeni

- Fırınlarda Hijyen ve sanitasyon hususlarında bilgilendirme ve eğitim verildi.

Toplantıda konuşan İl Müdürü Zekeriya Ar, “Bakanlığımızın en önemli sorumluluklarından biri, Ülkemizde halk sağlığı, tüketici menfaatleri ile çevrenin korunmasını da dikkate alarak çiftlikten/tarladan sofraya güvenilir gıdanın teminini sağlamaktır. Ürün aşamasında da dikkat edeceğimiz önemli hususlardan biri şüphesiz hijyendir. Bu bağlamda düzenli olarak kontrollerimiz yapılmakla birlikte belli aralıklar ve ihtiyaç halinde sizlerle bir araya gelerek eğitimlerimiz gerçekleşmektedir. Buradan tüketicilerimize de seslenmek istiyorum, en iyi denetçi tüketicidir, bu bağlamda tüketicilerimizde karşılaştıkları olumsuzlukları 7/24 ALO GIDA 174 hattımıza bildirebilir.  Sizlere değerli katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

Eğitim sonunda sınava tabi tutulan ve başarılı olan katılımcılara sertifikaları verildi.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.