ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI CİHAN ÖZKALEM; ‘’Hep Birlikte Sahip Çıkalım’’

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Cihan Özkalem Bolu'ya yeni kayıt yaptıracak 5 binin üzerinde öğrenci ve aileleri için mektup yayınlayarak, tüm öğrencilere her konuda yardım ederek, sahip çıkmaya hazır olduklarını ifade etti.

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI CİHAN ÖZKALEM; ‘’Hep Birlikte Sahip Çıkalım’’
26 Eylül 2023

Bolu’muz 40 bine yaklaşan yüksek öğretim nüfusuyla büyük bir üniversite şehridir. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, her yıl binlerce öğrencimizi mezun ederken binlercesine de kapılarını açmaktadır. Nitekim bu yıl, üniversitemize yeni kayıt yaptıracak öğrenci sayımız 5 binin üzerindedir. Üniversiteli kardeşlerimiz bize ailelerinin emanetidir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bolu İl Başkanlığı olarak bu emanete, en güzel şekilde sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.  Öğrenci kardeşlerimizin her sorunu, bizim sorunumuz, her derdi bizim derdimizdir, her mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Bu sözlerimizin en büyük güvencesi yıllardır üniversiteli kardeşlerimizle oluşturduğumuz güçlü bağlardır. Şu an nice Bolu Ülkü Ocaklı kardeşimiz yurdumuzun dört bir yanında ülkesi ve insanı için azimle çalışmakta ve değer üretmektedir. Bu kardeşlerimiz aynı zamanda Bolu’muzun tanıtım elçileri ve gönüllüleridir. Bu nedenle üniversitemizde öğrenim gören her kardeşimiz bizler için yol arkadaşı ve kıymetli bir değerdir.

Bu süreçte tüm Bolu halkımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Öğrenci kardeşlerimize elbirliği ile sahip çıkalım. Hepimiz öğrenci olarak ya da öğrenci ailesi ve yakını olarak üniversitede okumanın ya da öğrenci okutmanın çok maliyetli bir süreç olduğunu biliyoruz. Ayrıca yaşanan ekonomik gelişmeler neticesinde ev kiralarından market alış-verişine, temel gıdadan sosyal ve eğitim harcamalarına kadar hemen hemen her alanda büyük pahalılık içerisinde olduğumuz da bir gerçekliktir. Dolayısıyla öğrenci kardeşlerimizin barınma, yiyecek-içecek, eğitim ve sosyal yaşam konularında daha fazla yardıma ve himayeye ihtiyaç duyacağı açıktır.

Bazen bizzat şahit olduğumuz bazen de duyumlarla bilgi sahibi olduğumuz bir konu var ki bir kesim insanımız bu durumu fırsatçılığa dönüştürerek öğrenci kardeşlerimize özellikle ev kirası ve yurt ücretleri konusunda bırakın yardımcı olmayı, beklenenin bile çok daha üzerinde ücretler talep etmektedir. Bu durum Bolu’muza, insanımızın misafirperverliğine yakışmamaktadır.  Bizler bu hususta geçmişte olduğu gibi yine öğrenci kardeşlerimizin yanında; karaborsacı ve fırsatçıların karşısındayız. İnanıyoruz ki Köroğlu’nun yiğit torunları dün nasıl yurdun dört bir yanından okumaya gelen gençlere sahip çıktıysa bugün de misafirperverliğini ve yardımseverliğini göstererek öğrenci kardeşlerimize sahip çıkacaktır.

Bu vesileyle üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyor, Ülkü Ocakları Bolu İl Teşkilatının her zaman yanınızda olduğunu bilmenizi istiyorum.

Ocağımızda çayımız, gönüllerimizde yeriniz hazır.

Cihan ÖZKALEM

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir