BOLU'DA FİDYE İÇİN 8 YAŞINDAKİ ÇOCUK KAÇIRILDI

Bolu'da, villa bahçesinde köpeğiyle oynadığı sırada fidye için kaçırılan 8 yaşındaki Ö.B.Ö., bir iş merkezinin çatısındaki sandalyede, elleri, ayakları ve ağzı bağlı halde bulundu.

BOLU'DA FİDYE İÇİN 8 YAŞINDAKİ ÇOCUK KAÇIRILDI
23 Ocak 2023

Çocuğu kaçırıp bağladıktan sonra fidye için ailesinin yanına gittiği sırada paniğe kapılıp kaçan O.Ö., çocuğun yakınları, vatandaşlar ve polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, saat 10.00 sıralarında Alpağut Mahallesinde meydana geldi. Kayseri'den geldiği öğrenilen ve sokakta kalan O.Ö., bir villanın bahçesinde köpeği ile oynayan 8 yaşındaki Ö.B.Ö,'yü gördü. Çocuğun ailesinin evde olmadığını fark eden O.Ö. yaklaşık 1 saat gözlem yaptı ve çocuğun eve girmesini bekledi. Çocuk eve girdiği an O.Ö. bahçede bulunan 'Golden' cinsi köpeği dışarı çıkarıp sakladı. Şüpheli, daha sonra bahçede köpeğini bulamayan çocuğa köpeğinin yerini bildiğini söyledi. O.Ö. köpeğini bulma vaadiyle kandırdığı çocuğu, yaklaşık 1 buçuk kilometre uzaklıktaki Yaşamkent Mahallesi Kalıcı Konutlar mevkiinde bulunan bir iş merkezinin çatısına götürdü.

ELLERİNİ, AĞZINI VE AYAKLARINI BAĞLADI

O.Ö., burada, küçük çocuğu plastik sandalyeye oturtup, bantla ağzını kapatıp, kollarını ve bacaklarını bağladıktan sonra çocuğu kaçırdığı evin olduğu bölgeye fidye istemek için gitti. Çocuğunu evde bulamayan annenin yardım çığlıkları sebebiyle evin önünde bulunan kalabalıktan korkan O.Ö. panikleyip koşarak kaçmaya başladı.

KOVALAMACA İLE YAKALANDI

Çocuğun babası M.Ö., vatandaşlar ve polis tarafından kovalanan şüpheli yaklaşık 15-20 dakikalık koşarak kovalamacanın ardından Kılıçarslan Mahallesinde bulunan bir manavın önünde yakalandı. Linç edilmekten polis ekipleri sayesinde kurtulan şüpheli ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE 50 METRE UZAKLIKTA BULUNDU

Emniyette ifadesi alınan şüpheli, çocuğu fidye için kaçırdığını ve Asayiş Şube Müdürlüğüne 50 metre uzaklıkta bulunan iş merkezinin çatısına sakladığını itiraf etti. Tarif edilen adrese giden aile ve polis ekipleri çocuğu ağzı ve vücudu sandalyeye bantlanmış halde buldu. Sağlık kontrolünden geçirilen çocuğun herhangi bir sorunu olmadığı öğrenildi. Çocuğu kaçıran şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Kaynak: www.ozgurbolu.com

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.