SINIFLARDAKİ YOĞUNLUK VE YETERLİ HİJYEN SAĞLANAMAMASI OKULLARDA SALGINI MI TETİKLEDİ?

Bolu’da, okullardaki gribal enfeksiyon salgını velileri tedirgin ediyor. Çocuklarını okula göndermekte tedirginlik yaşayan veliler, salgınların sınıflardaki yoğunluk ve yeterli temizliğin sağlanamamasından kaynaklı arttığını öne sürüyor.

SINIFLARDAKİ YOĞUNLUK VE YETERLİ HİJYEN SAĞLANAMAMASI OKULLARDA SALGINI MI TETİKLEDİ?
12 Aralık 2022

Haber: Hızır İlyas Yıldırım

Bolu’da, havaların soğumasıyla birlikte grip salgını artışı gözlendi. Özellikle okullardaki öğrenciler arasında yaygın olan grip salgını sonrası hastanelerin acil servisleri doldu taştı. Hastalığı atlatamayan öğrencilerin devamsızlık yaptığı bilgisine ulaşıldı. Veliler, gribal enfeksiyon vakalarının yüksek olduğu okullara çocuklarını göndermekte tedirginlik yaşıyor.

OKULLARDA TEDBİRLER YETERSİZ Mİ?

Veliler, salgınların sınıflardaki yoğunluk ve yeterli düzeyde temizliğin sağlanamamasından kaynaklı olduğunu öne sürüyor.

Salgın sonrası tedbir amaçlı çocuğunu okula göndermeyen bir veli, “İlde, güçlendirme çalışmaları nedeniyle yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirilemeyen 33 okuldaki öğrenciler mevcut okullara aktarılmıştı. Bu durum sınıflarda yoğunluğa neden olmuştu. Sabahçı-öğlenci sisteminde eğitim veren okullarda salgınların daha çok arttığına şahit olduk. Özellikle öğleden sonra eğitim gören öğrenciler arasında salgın daha da yaygın. Bunun nedeni de sınıfların sabah temizlenip öğleden sonra temizlenmemesinden kaynaklanıyor. Öğlen okula giden çocuklar pis sınıflarda eğitim görüyor. Bu durum okullardaki temizlik personelinin yetersizliğinden kaynaklanıyor.” dedi.

OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ?

Aldığımız bilgiye göre, Bolu Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuyu yakından takip ettiği öğrenildi. Salgın nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin yakın bir zamanda Bolu Valiliği’nin açıklama yapması bekleniyor.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir