BOLU PATATESİNDE HASAT DEVAM EDİYOR...

Bolu çiftçisinin gözbebeği adıyla, tadıyla fark yaratan patateste 2022 hasat dönemi devam ediyor. Çampınar ve Hıdırşeyhler köyünde hasat yapan üreticilerimizi ziyaret eden İl Müdürü İzzet MURAT üreticilerimizle hasbihal ederken kolaylıklar diledi.

BOLU PATATESİNDE HASAT DEVAM EDİYOR...
12 Eylül 2022

 25 dekar alanda gerçekleştirilen hasattaki ürünler kalitesi, yapısı ve verimi ile göz doldurdu. 

Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT;

"Bolu çiftçisinin ve Bolu’muzun olmazsa olmazı patatesimizde hasat dönemi devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz süreçte bütün gıdaların olduğu gibi patatesin de stratejik bir değeri olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Üreticilerimiz açısından bir tohumla başlayan umut yolculuğunun, verilen emeklerin karşılığını alma zamanı gelmiştir. Tarladan toplanan ürünler tüketiciye sunulmak üzere hazırlanmaktadır. Buradaki temel gayemiz gerek üreticimiz gerekse tüketicimizi memnuniyetidir. Üreten Bolu’muzun Üreten çiftçilerinin hasadı bereketli ilimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

Ekilen cinslere ve ekim zamanına bağlı olarak hasat zamanı değişkenlik göstermekle beraber Bolu patatesinde hasat mevsimi hava koşullarına bağlı olarak devam etmektedir. Üreticilerimiz ekilen tohumluğun cinsine bağlı yaklaşık 2-4 ton dekardan verim elde edebilmektedir.

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.