JANDARMADAN CAMİDE ÇOCUKLARA TRAFİK EĞİTİMİ

Bolu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler Bolu İl Müftülüğü Özayan Camiinde kuran kursu eğitimi gören 84 çocuğa trafik eğitimi verdi.

JANDARMADAN CAMİDE ÇOCUKLARA TRAFİK EĞİTİMİ
1 Eylül 2022

Küçük çocuklarda trafik bilinci oluşturmak amacıyla, Bolu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı 3.Mot.Trafik Tim Komutanlığı ekipleri tarafından kuran kursu eğitimi gören 84 çocuğa trafik eğitimi verildi.

YAYALAR İÇİN 5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK

Bolu İl Müftülüğü Özayan Camiinde kuran kursunda eğitim gören öğrencilere yönelik "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" konu başlıklı seminer düzenlendi. Trafik Eğitim Semineri kapsamında kursiyerlere yönelik, "Yaya Geçidinin Kullanımı, Trafikte Görünür Olma, Trafik Işıklarının Kullanımı, Karayolunda Güvenli Bisiklet ve Scooter Kullanımı, Öğrenci Servislerinde Davranış Şekilleri ve Emniyet Kemeri Kullanımı” konuları anlatıldı.

Trafik semineri sonrası eğitime katılan eğitici ve talebelere ikram da bulunuldu ve çocuklara Jandarma boyama dergisi ile Bilim Çocuk dergisi hediye edildi.

DENETİM VE BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİ ARTTIRILARAK YAPILMAYA DEVAM EDİLECEKTİR

Öte yandan Bolu İl Jandarma Komutanlığı tarafından konu ile alakalı olarak şu açıklama yapıldı;

“trafik hizmetlerini yürüten personel tarafından Trafik eğitimleri en etkin biçimde yürütülmeye devam edilmekte olup, “Trafik Güvenliği Eylem Planı” kapsamında ilimizde can kayıplarını ve yaralanmalarını en aza indirmek için her türlü tedbirler alınarak, personelin gayretli çalışmaları sürmektedir. Bu kapsamda her türlü denetim ve bilgilendirme faaliyetleri arttırılarak yapılmaya devam edilecektir.”

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir