ARZU AYDIN TANJU ÖZCAN İÇİN IRKÇI VE FAŞİST DEDİ

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, twitter hesabından Bolu Belediye Başkanı Tanju Aydın'ı sert bir dille eleştirdi.

ARZU AYDIN TANJU ÖZCAN İÇİN IRKÇI VE FAŞİST DEDİ
27 Temmuz 2021

Haber: Hızır İlyas Yıldırım

Yabancı uyruklu vatandaşlara su faturası ve vergide 10 kat zam yapacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a bir tepki de AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın'dan geldi.

İşte Arzu Aydın'ın twitter hesabından yaptığı açıklamalar;

Köroğlu'nun diyarı, Tabiatın Kalbi Bolu'muzu faşist ve ırkçı söylemleriyle gündeme getiren Bolu Belediye Başkanı'nı şiddetle kınıyorum. Uluslararası anlaşmalara, anayasayamıza ve mevzuata aykırı bu ayrıştırıcı söylemleri en başta bir anne olarak kabul etmemiz mümkün değildir.

Suriye'de iç savaşın başladığı günden bu yana en az 29 bin çocuk yetim veya öksüz kalmışken, bir tas çorbaya, bir yudum suya muhtaç etmek faşizminde ötesindedir. Üstelik karar organının Belediye Meclisi olduğu bir yönetimde kendince açıklamalarda bulunmak diktatörce bir tutumdur.

Kendi evinde sadece Fas uyruklu değil aynı zamanda 8 yaşında evladı olan başka bir göçmen "kadıncağızı" da çalıştırdığı bizim değil, kendisinin ve yakınlarının söylemidir. Bu minvalde Bolu Belediye Başkanı 2 yabancı uyruklu kişiyi evinde çalıştırmıştır.

CHP Genel Merkezi ve ilde bulunan parti teşkilatları dahi bu tür faşist söylemleri kabul etmezken, Aylan bebeğin o vicdanları sızlatan görüntüsünü bir çırpıda unutturmaya çalışarak bunu bir şov malzemesi haline getiren bu şahsın algı yönetme hezeyanlarını reddediyorum.

Bolu Belediye Başkanı, seçildiğinden bu yana bir çivi dahi çakamadığından hem ilimizin hem de ülkemizin gündemini ayı ve geyik heykeli, gazoz muhabbetleri ve koronavirüsten etkilenen yaşlılara hakaretleriyle meşgul etmektedir. Bu konuda bunlardan biridir.

Peygamber Efendimizin insan haklarının nüvelerini ortaya koyduğu Veda Hutbesi'nde dediği gibi beyazın siyaha, siyahın beyaza üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvadadır. Maalesef kendisinin bunu anlama ve algılama kabiliyeti yoktur.

Öyle yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'i öpmekle elbette bunları öğrenemeyeceği aşikardır. Çünkü Hucurat Suresi 10. ayet açıkça Müslümanlar ancak kardeştir demektedir. Basının önüne gelince ayetlerle sosyal demokrat olduğunu iddia eden bu şahsı milletimize ve Allah'a havale ediyorum.

6 yorum yapılmış

 • Bravo27 Temmuz 2021 - 17:21
  Kötülük kötülüktür. Tanju kötülüğü her ne pahasına olursa olsun yapacağım diyor. Bu söylem sadece şeytana ait olabilir. Tanju Kuranımızı öpüperek yani şovla başlamıştı görevine söylesin yoldaşı Kuranı Kerim mi Şeytan mı. Bıraksın bu polikleri belediyecilik yapsın. halka verdiği sözler vardı onları yapsın böyle kepazelik olmaz
  %25 %75   (Toplam 4 oy kullanıldı.)
 • sacmalık27 Temmuz 2021 - 17:41
  Arzu hanım sonuna kadar haklı. tanjunun yaptığının hitlerden farkı yok
  %34 %66   (Toplam 3 oy kullanıldı.)
 • biz insanız27 Temmuz 2021 - 18:09
  Bakın biz insanız insanlık yapmamız gerekiyor. Şurada fani dünyada biz de misafiriz yarın asıl memleketimize döneceğiz. Allahın karşına çıkmaya yüzümüz olsun.
 • Ahmet27 Temmuz 2021 - 22:33
  Göçmenler insan degilmi onlarda Allahını kulu boluyu ayakta tutan göçmen vatandaşlar kafe lokantalarda market kasap manav göçmenler olmasaydı boluda çoğu iş yeri iflasın esigindeydi
  %100   (Toplam 2 oy kullanıldı.)
 • Bir insan27 Temmuz 2021 - 22:39
  Çalıştırmışsa bedava mi calistirmis, ucretini elbet ödemiştir, olmasi gereken bu bedava yasayip duruyorlar bizim kendi halkimiz ac sefil haldeyken onlar caddelerde fink atiyorlar. Arzu hanim, yine iktidarinizin yaptigi gibi dinden girmişsiniz olaya, milleti kendinize sevdirmeye calisiyorsunuz bu da inanin cok egreti duruyor, hadi sizin cahil kesim bunu yerde, biz yemeyiz
 • Vatandaş 29 Temmuz 2021 - 21:13
  Sayın vekil cıkıp sokaktaki vatandaşa sorun cünkü onları temsil etmek için o koltukta oturuyorsunuz vatandaş bıkmış yılmış artık bu işten sizde bu işin farkına varın. Artık insanları kutuplaştırarak Bi yere varamazsınız 2023 kadsr net Bi tavır almazsanız Türkiye genelinde gerekli tepkiyi alacaksınız

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir