VAKA SAYISINDA BOLU BİRİNCİ SIRAYA YERLEŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından haftalık açıklanan koronavirüs vaka tablosunda Bolu’daki vaka sayısı 100 bin kişide 110.55 olarak açıklanırken, ilimiz tablonun ilk sırasında yer aldı.

VAKA SAYISINDA BOLU BİRİNCİ SIRAYA YERLEŞTİ
8 Haziran 2021

Koronavirüs önlemleri kapsamında hayata geçirilen kısıtlama tedbirleriyle birlikte vaka sayıları Türkiye’de düşüşe geçerken, Bolu 110.55 ile 81 ilde ilk sırada yer aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 29 Mayıs- 4 Haziran haftalık vaka raporunda Bolu’nun vaka sayısı düştü ancak Türkiye genelinde ilk sırada yer aldı.  Bolu’daki vaka sayısı 15-21 Mayıs tarihleri arasında 139.14 olurken, 22-28 Mayıs arasındaki tabloda ise rakamlar 112.13’e gerilemişti.

EN ÇOK DÜŞÜŞ YAŞANAN İLLER

Bakan Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Gümüşhane, Bilecik, Bayburt, Kocaeli ve Kırklareli. Vaka sayılarında düşüş devam edecek aşı ile bağışıklık kazanacağız. Bu güce güvenin” ifadelerini kullandı. 

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir