UĞUR MUMCU KÜLTÜR MERKEZİ BOLU'DA AÇILDI

Bolu Belediyesi tarafından Uğur Mumcu Parkı’nda hizmete açılan “Uğur Mumcu Kültür Merkezi” kısa sürede gençlerin uğrak noktası haline geldi.

UĞUR MUMCU KÜLTÜR MERKEZİ BOLU'DA AÇILDI
13 Ağustos 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçmişte sadece TÜGVA’nın kullandığı, yeni Uğur Mumcu Kültür Merkezi’yle ilgili, “Burası Türkiye’nin tüm aydınlık yüzlerine açık… Buraya gelen gençlerimize ‘sen kimsin, nasıl düşünüyorsun, dünyaya nasıl bakıyorsun?’ sorusu asla sorulmayacak.  O cemaatten olsun, şu cemaatten olsun gibi bir ayrımımız da asla yok. Herkes buraya gelip ders çalışabilir.” dedi.

31 Mart yerel seçimleri sonrası Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla TÜGVA’dan tahsisi geri alınan Uğur Mumcu Parkı içindeki tek katlı bina, bünyesinde oluşturulan kütüphane, açık-kapalı okuma salonları ve dinlenme alanları ile gençler için donanımlı bir kültür merkezine dönüştürüldü.

Eski halinden eser yok

“Uğur Mumcu Kültür Merkezi” adıyla hizmete sunulan kültür merkezi kısa sürede gençlerin uğrak noktası haline geldi. Özellikle geçmiş dönemde sadece bir grubun kullanımına sunulan bina artık her gün her görüşe mensup gençlere ev sahipliği yapıyor. Güzel gelecek hayali kuran gençler, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS), KPSS, DGS, LGS gibi farklı birçok hayati sınava, kültür merkezi kütüphanesinde, ferah, sessiz ve güvenilir ortamda hazırlanıyorlar.

Hizmet kalitesini daha arttırmak istiyoruz”

Bolulu gençlere kapılarını açan Uğur Mumcu Kültür Merkezi ile ilgili bilgiler veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Uğur Mumcu Kültür Merkezi’mizin tadilatını tamamladık. Burası bizden önce bir vakıfa, TÜGVA’ya verilmişti. Onlardan burayı geri aldık, iç düzenlemesini yaptık. Yeni bilgisayarlarımız geldi. Burada memnuniyetle gördüm ki, öğrencilerimiz derslerine çalışıyorlar, keyifli, rahat bir ortam var. Burada TUS, hakimlik sınavlarına hazırlanan arkadaşlar var. Bizim sağlamak istediğimiz ortam buydu. İnşallah önümüzdeki dönem buradaki hizmet kalitesini daha da arttırarak, öğrencilerimizin daha konforlu şekilde ders çalışmalarını sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

“O cemaatten olsun, şu cemaatten olsun gibi bir ayrımımız asla yok”

Farklı dünya görüşlerine mensup tüm gençleri Kültür Merkezi’ne davet eden Özcan, “Burası Türkiye’nin tüm aydınlık yüzlerine açık… Buraya gelen gençlerimize ‘sen kimsin, nasıl düşünüyorsun, dünyaya nasıl bakıyorsun?’ sorusu asla sorulmayacak.  O cemaatten olsun, şu cemaatten olsun gibi bir ayrımımız da asla yok. Herkes buraya gelip ders çalışabilir. Kimseye de ‘sen buraya neden geldin?’ sorusu sorulmaz.” diye konuştu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir