BAİBÜ DEZENFEKTAN ÜRETTİ

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bilimsel Endüstriyel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (BETUM) tarafından ürettiği dezenfektanları kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz dağıtıyor.

BAİBÜ DEZENFEKTAN ÜRETTİ
5 Mayıs 2020

BAİBÜ Rektörlüğü kendi üretimi olan dezenfektanları, cep tipi sprey şişeler halinde hazırlayarak kamu kurumları ve ilimizde faaliyet yürüten başlıca sanayi kuruluşlarına ücretsiz veriyor. Bu kapsamda BETUM personelleri tarafından ilk etapta hazırlanan toplam 5000 adet dezenfektanın dağıtımı tamamlandı.

Bu kapsamda ilk etapta hazırlanan BAİBÜ üretimi dezenfektanlar; Yükseköğretim Kurumu, Bolu Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Bolu Belediyesi, Bolu Adliyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, İl Müftülüğü, PTT ile sanayi kuruluşları Arçelik, GENTAŞ, Erpiliç, Beypiliç, Akpiliç ve Barilla’ya ayrıca yerel basın mensuplarına ve BAİBÜ Sosyal Tesislerde misafir edilen hemşirelere de verildi.

Gerede ve Seben Belediyeleri BAİBÜ Dezenfektanlarını Halka Dağıtacak

BAİBÜ üretimi dezenfektanların halkın kullanımına sunulması amacıyla Seben ve Gerede Belediyelerine teslim edilirken, dezenfektanların dağıtımı belediye başkanlıkları tarafından yapılacak.

BAİBÜ Üretimi Dezenfektanlar Ulusal ve Uluslararası Standartlarda

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde dezenfektan üretimi, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında oluşturulan ‘BAİBÜ Covid-19 Danışma Koordinasyon Kurulu’ toplantısında alınan kararlar kapsamında personellerin kullanımına sunulmak üzere başlatılmıştı.

Dezenfektanlar, Rektör Mustafa Alişarlı koordinasyonunda BETUM bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından üretiliyor. Komisyonda; BETUM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Cevher Altuğ, Öğr. Gör. Dr. Hatice Karadeniz, Eczacı Elif Gökçen Çaça ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu yer alıyor.

BAİBÜ üretimi dezenfektanlar, Dünya Sağlık Örgütü’nün (Guide To Local Production: WHO-Recommended Handrub Formulations) ve Sağlık Bakanlığımızın formülasyonunda ve el ve cilt sağlığına uygun olarak üretiliyor.Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir