TÜRK SİYASETİNİN O İSİMLERİ BOLU DUVARLARINA RESMEDİLDİ

Bolu Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihine damga vurmuş devlet büyükleri ve Bolu’nun manevi babası hayırsever İşadamı İzzet Baysal’ın portresi ile hafızalara kazınan sözleri Paşaköy alt geçidinin duvarlarına çiziliyor.

TÜRK SİYASETİNİN O İSİMLERİ BOLU DUVARLARINA RESMEDİLDİ
4 Mayıs 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Biz kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden hizmet ediyoruz. Ben bütün kesimlerin oyunu alarak göreve geldim. Cumhuriyetin bütün değerlerini çizmek istedik" dedi. Portreler kameralar ve özel bir cam kaplama ile korunacak. 

Bütün kesimlerin oyunu alarak göreve başlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni projesiyle her kesime mesaj yolladı. Bolu Belediyesi tarafından her gün binlerce aracın geçiş yaptığı Paşaköy ile D-100 Karayolu ve TEM Otoyolunu bağlayan kavşağa Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Türk siyasetinin önemli isimlerin portreleri çiziliyor. Ulu Önder Atatürk’ün yanı sıra İsmet İnönü ve Türk siyaset sahnesinin önde gelen isimleri merhum Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Bülent Ecevit, Alparslan Türkeş ve Süleyman Demirel’in portreleri kavşağa çizilerek döneme damga vurmuş sözleri duvarlara yazılacak.

İZZET BAYSAL'IN PORTESİ DE ÇİZİLİYOR

Bolu Belediyesi tarafından Bolu’nun manevi babası hayırsever iş insanı merhum İzzet Baysal’ın portresi de duvardaki yerini alacak.  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla her siyasi görüşten siyasetçinin portresi alt geçide farklı bir renk katacak. 

MİKA KAPLAMA İLE KORUMA ALTINA ALINACAK

Portrelerin uzun süre bozulmadan kalabilmesi için dayanıklı yağlı boyalar kullanılarak olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi içinde plessi glass mika kaplama ile koruma altına alınacak. Bu sayede yapılan çalışma uzun yıllar boyunca bozulmadan duvardaki şekliyle kalabilecek. Belediye ekipleri tarafından çalışmanın en geç 17 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Portreler kameralar ve özel bir cam kaplama ile korunacak. 

"KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Biz kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden hizmet ediyoruz. Ben bütün kesimlerin oyunu alarak göreve geldim. Cumhuriyetin bütün değerlerini çizmek istedik. Bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi

Haber:  Bülent Velioğlu

 

 

 

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir