MASKESİZ VATANDAŞ KALMAYACAK

Bolu İl Özel İdaresi, il genelindeki bütün köylerde yaşayan vatandaşlara 250 bin adet maske dağıtacak.

MASKESİZ VATANDAŞ KALMAYACAK
12 Nisan 2020

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı ücretsiz maske dağıtımına bir destek de Bolu İl Özel İdaresinden geldi. İl Özel İdaresince hazırlattırılan 250 bin adet maske, Bolu genelindeki köylerde yaşayan vatandaşlara ulaştırılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, “Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda muhtarlarımız aracılığıyla köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza maske dağıtımı gerçekleştirilecek” dedi.

Yaşar Yüceer, "Korona virüs salgınına karşı ülkemizin ortaya koyduğu dayanışma ve kenetlenme tüm dünyaya örnek olacak nitelikte. Bu süreçte gerek devlet büyüklerimiz, gerekse kurumlarımız, kuruluşlarımız ve hayırsever vatandaşlarımız üzerine düşeni yapıyor. Covid-19 Bilim Kurulu üyelerimizin önerisi olan ‘Evde Kalmak’ esas olmakla birlikte, sokağa çıkma yasağı bulunmayan 20-65 yaş arası vatandaşlarımızın mecburi sokağa çıkarken kullanmaları için devletimizin eczaneler ve e-PTT aracılığı ile ücretsiz maske dağıtımı devam ederken, bizde ilimizde İl Özel İdaresi bütçesi ile köylerimize 250 bin adet maske dağıtımı yapacağız. Bizim halkımızdan isteğimiz öncelikle evde kalarak, en kısa sürede bu sıkıntıları ülke olarak hep birlikte aşmak olmalıdır. Bu konuda desteklerini esirgemeyen başta Bolu Valimiz Ahmet Ümit olmak üzere, Milletvekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü'ye,  AK Parti İl Başkanımız Nurettin Doğanay’a, Merkez İlçe Başkanımız Kazım Konak ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu zor günleri de ortaya koyduğumuz bu dayanışmayla birlikte aşacağız” diye konuştu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir