LİGLER BAŞLIYOR

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, maçların 12 Haziran'dan itibaren başlayacağını duyurdu.

LİGLER BAŞLIYOR
6 Mayıs 2020

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelmiş ve Süper Lig'in başlama tarihiyle ilgili fikir alışverişinde bulunmuştu. Bugün bir açıklama yapan Özdemir, maçların 12 Haziran'dan itibaren başlayacağını duyurdu.

"12-13-14 HAZİRAN'DA TÜM LİGLER BAŞLAYACAK"

Nihat Özdemir, "Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile de bir görüşme yaptık. Sayın Koca, görevi başarıyla götürüyor. Yönetim Kurulu olarak toplantımızı yaptık. Normalleşme planı kapsamında değerlendirmelerde bulunduk. Tüm şartları göz önünde bulundurarak bir yol haritası çizdik. Elimizde değişik senaryolarımızın olduğunu da hatırlatarak, tüm ligleri 12-13-14 Haziran'da başlatma kararı aldık. Sağlık Kurulu ve Bilim Kurulu toplantısının ardından maçların nasıl oynanacağına karar verilecek. Sonrasında kararları kulüplere aktaracağız” dedi.

"TEMMUZ SONUNDA LİGLER SONA ERECEK"

Özdemir, “Devletimizin tüm kurullarının desteğiyle sezonu tamamlamayı düşünüyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır ama yeni dönemi de fırsata çevirmeliyiz. İnşallah liglerimizi en güzel şekilde temmuz ayında sonlandıracağız. Ağustos ayı sonunda da UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'ne ev sahipliği yapacağız. Hiçbir virüse meydanı bırakmayacağız. Maçlar her kulübün kendi ilinde, kendi evinde oynanacak" şeklinde konuştu.

"FUTBOLCU KORONA YAKALANSA DA LİG DEVAM EDECEK"

Nihat Özdemir, "Bizim ligi durdurmak gibi bir planımız yok ama inşallah böyle bir şey yaşanmaz. Önemli olan Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun katılımıyla TFF Bilim Kurulu olarak yayınlayacağımız Maç Oynama Protokolü rehberimiz olacak. Kulüplerimizin bu protokole dikkat etmesi lazım. Her tedbire rağmen pozitif vaka çıkarsa Sağlık Bakanlığı ile görüşüp ona göre karar vereceğiz. Hangi futbolcuda koronavirüs çıkarsa o kalan maçlarda olmayacak. Lig aynen devam edecek. Koronalı futbolcu ligi etkilemeyecek" dedi.

"SON 4 HAFTA TARAFTAR ALABİLİRİZ"

Nihat Özdemir, "Yarın şartlar değişir, başka kararlar alabiliriz. Şartlar düzelirse, kalan 8 haftanın 4 haftasını seyircili bile oynayabiliriz" diye konuştu. Liglerin başlama tarihinin açıklanmasından sonra bazı takımların Bolu'da kamp yapacağı öğrenildi. Otellerin bu konuda hazırlıkları devam ediyor.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir