BELEDİYE İŞÇİLERİNİN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Bolu Belediyesi’nin personel şirketi olan Bolu’yu Seviyorum A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere yönelik Belediye İş Sendikası ile 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

BELEDİYE İŞÇİLERİNİN  TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ  İMZALANDI
13 Ocak 2023

Bolu Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında Bolu’yu Seviyorum A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere yönelik 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme ile birlikte Bolu Belediyesi’ndeki en düşük iççi maaşı 2023 yılı itibariyle 12 bin TL’nin üzerine çıktı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Belediye- İş Sendikası arasındaki toplu iş görüşmeleri sonucunda, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, işçilerin maaşlarına yüzde 104,6 oranında zam yaptığını açıkladı. İşçi maaşlarındaki zam oranlarında Türkiye’deki en yüksek artışı yapan belediyenin Bolu Belediyesi olduğunu belirten Başkan Özcan, sahneye yansıtılan projeksiyon eşliğinde yaptığı zam oranıyla ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Toplu iş sözleşmesinin imza töreninde yaptığı konuşmasında tüm işçilere hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan Özcan sözlerine, “Sizlere ne versek hakkınızı ödeyemeyiz. Ancak bu maaşlar Bolu halkının vergileriyle ödeniyor ve sizlerden ricam Bolu halkına lütfen şunu söylettirin, ‘Helal olsun belediye çalışanlarına! Helal olsun aldıkları maaş! Sonuna kadar hakkımı helal ediyorum” şeklinde devam etti. Salonu dolduran belediye çalışanları da hep bir ağızdan Başkan Özcan’a, söz verdiler.

Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından Belediye İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul belediye çalışanlarına seslendi.

‘Çok kıymetli yol arkadaşlarım!’ şeklinde hitap ettiği belediye çalışanlarına hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan Yurdakul, “Hedefimiz insan gibi yaşamak… Bunun için yüzü emeğe dönük yöneticileri seçmeliyiz. Bunun için demokrasiyi özümsemiş yöneticileri seçmeliyiz. Tanju Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Özcan ve Başkan Yurdakul’un konuşmalarının ardından Bolu Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında oluşturulan sözleşme taraflarca imzalandı.  Salondaki personel imza töreninin sonunda davul ve zurna eşliğinde oynayarak yeni maaş zamlarını kutladı.

 

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir