AHMET ÖRNEKBAŞ'TAN KIRTASİYE FİYATLARINA BÜYÜK TEPKİ

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş yeni başlayacak eğitim öğretim yılı öncesi öğrencilerin kırtasiye ve okul ihtiyaçlarında ortaya çıkan fiyat tablosuna dikkat çekerek büyük tepki gösterdi.

AHMET ÖRNEKBAŞ'TAN KIRTASİYE FİYATLARINA BÜYÜK TEPKİ
6 Eylül 2022

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, okul ihtiyaçları alışverişinde fahiş fiyatlar sebebiyle zor durumda kalan öğrenci velilerinin sesi oldu.  Örnekbaş, kırtasiye ve okul kıyafetlerinin zamlı fiyatlarına ve bu fiyatlar karşısında zor günler geçiren öğrenci velilerinin yaşadığı sıkıntıya dikkat çekti.

"İKTİDAR VATANDAŞIMIZIN OMZUNDAN BU YÜKÜ HAFİFLETECEK ÇÖZÜMLERİ BİR AN ÖNCE BULMALIDIR"

Örnekbaş yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu, "Ülkemiz maalesef bir takım suni gündemlerle ve başka konu başlıkları ile esas konuşulması ve çözülmesi gereken sorunlardan uzak tutulmaya çalışılmaktadır. Ülke ekonomik olarak yangın yerine dönmüştür. Saray ve çevresi sefasını sürmeye devam ederken her yeni güne yeni zam ve fiyat artışları ile uyanan vatandaşımız giderek kötüleşen ekonomi ortamında ezilmektedir. Asgari ücrete yapılan artışların ertesi gün vatandaşın cebinden asgari tüketim ihtiyaçlarına ve akaryakıta gelen zamlarla geri alındığı dönemde vatandaşımız yeni öğretim yılında çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılamakta büyük zorluklar çekmektedir. Bugünkü şartlarda bakıldığında devlet okulunda yeni öğrenime başlayacak bir öğrenicinin çanta, forma ve kırtasiye ihtiyaçları 1500-2000 TL’lik rakamları bulmaktadır. Asgari ücretin geçim şartlarını bile sağlayamadığı bir ortamda vatandaşımız çocuğunun eğitim masrafları ile nasıl başa çıkacak? Bu konuda neden gerekli tedbirler alınmamaktadır? Bu konuda acil tedbirler uygulanmalı zaten zar zor geçinen vatandaşın üzerinden bu yükün hafifletilmesi için önlemler düşünülmeli ve gerekli adımlar atılmalıdır. İktidar bu konuda üzerine düşeni yapmalı vatandaşımızın omzundan bu yükü hafifletecek çözümleri bir an önce bulmalıdır."

 

 

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir