AK PARTİLİ İSİMLERDEN ABANT ALABALIK ÜRETİM TESİSİNE ZİYARET

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ile Abant Alabalık Üretim Tesisini ziyaret eden AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, “Abant Alaları’nı, gelecek nesillerimiz adına korumak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

AK PARTİLİ İSİMLERDEN ABANT ALABALIK ÜRETİM TESİSİNE ZİYARET
27 Haziran 2022

Bolu’nun endemik balık türü olan Abant Alası’nın nesli tükenme sınırında. Yok olmaması için çoğaltma ve yetiştirme çalışmaları Abant Alabalık Üretim Tesisinde gerçekleştiriliyor. AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ve AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner de tesisi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Ziyaretle ilgili sosyal medyadan bir paylaşım yapan Güner, “Nesli tükenme sınırına ulaşan Bolu’ya has bir balık türü olan Abant Alaları’nın (Kırmızı Benekli Alabalık), bir süre önce kurulan Abant Alabalık Üretim Tesisi sayesinde yok olma endişeleri ortadan kalktı. Dünyada sadece Bolu ‘da yetişen Abant Alaları’nı gelecek nesillerimiz adına korumak ve tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız” dedi.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir